طراحی و ساخت قالب های دایکست، ریخته گری فلز در فلز

دایکست تولید قطعه از طریق تزریق پر فشار فلز مذاب شده در داخل حفره‌ها‌ی قالب می‌باشد که امروزه در صنایع اتومبیل سازی، روشنایی و لوازم خانگی کاربرد وسیعی دارد.

ساخت قالب دایکست با استانداردهای جهانی

ساخت قالب‌های دایکست به دلایل مختلف از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است. مجموعه مکسی‌مولد با تبعیت از استاندارد بین‌المللی NADKA (استاندارد قالبهای دایکست آمریکای شمالی) همگام با کشورهای پیشرو، طراحی و ساخت قالب‌های دایکست را انجام داده و سابقه درخشانی را توانسته کسب نماید.

توانایی طراحی و ساخت قالب قطعات ظریف

شرایط کاری انواع قالبهای دایکست (هات چمبر یا کلد چمبر) بسیار دشوار می‌باشد و در صورتی که قطعات قالب ظریف باشد، سخت تر می‌شود. تجربه کارکردن با بهترین‌ها این امکان را برای مجموعه‌ی مکسی‌مولد فراهم کرده است تا از ساخت و ساز قالب های ظریف و دقیق دایکست تجربه کافی را داشته باشیم.

قالب‌های متوسط و بزرگ دایکست

به علت هزینه بر بودن قالب های دایکست مخصوصاً نوع بزرگ آن باید تمام محاسبات و تحلیل ها را انجام داد تا از بروز کوچکترین مشکلی جلوگیری نمود. يکی از نرم‌افزارهای تحلیلیPROCAST می‌باشد. در مجموعه‌ی مکسی‌مولد طی سالها تلاش توانسته‌‌ایم با تحلیل قالب‌های دایکست، تمامی تغییرات را قبل از ساخت و ساز انجام دهیم و طرح بهینه را آماده ساخت نماییم.

تولید قطعات دایکستی با بروز‌ترین دستگاه‌های دایکست هات‌چمبر و کلد‌چمبر

مجموعه مکسی مولد مجهز به بروز‌ترین دستگاه دایکست هات‌چمبر و کلد‌چمبر و همکاری مهندسان متالورژ خبره، به بررسی رفتار فلزات پرداخته تا بتواند بهترین خدمات را به تولید‌گران علم و صنعت ارائه نماید.
بررسی ساختار فلزات مختلف تاثیر بسزایی در کیفیت قطعات دایکستی دارد. میزان دما، خنک‌کاری، فشار تزریق، فشار قالب، درجه خلوصیت مواد از ‌پارامترهایی هستند که به منظور رسیدن به کیفیت مطلوب باید تحت کنترل باشند. تولید قطعات دایکستی با استاندار‌های بین‌المللی نیازمند توجه به این مهم است.

مشاوره رایگان طراحی و ساخت قالب های دایکست

تخصص ما طراحی و ساخت قالب های دایکست است. برای همکاری آماده‌ایم. با ما تماس بگیرید.